Kuruluş Hakkında

Son rakamlara göre sadece ilimizde 200’den fazla internet haber sitesi bulunuyor. Ancak bu internet sitelerinin gerçekten habercilik yaptığını söylemek hayli zor. Hemen hepsi, bir siyasi partiye sırtını dayayıp, oradan besleniyor ve bağımsız habercilik yapamıyor.

Daha çocuk yaşlarda gazetecilik konusunda gözlem yapma fırsatı bulan bu şehrin çocuğu Tuğrul Kırankaya ilimizdeki bu eksikliği gördü. Tesadüfen tanıştığı Güngör Arslan ve İsmet Çiğit ile birlikte bir süre bir internet sitesinin havasını soludu. Güngör Arslan’ın hain bir saldırı sonucu şehit edilmesinin ardından, bu işe farklı bir ortamda devam etmeye karar verdi. SON KALE ismini buldu ve benimsedi.
12 Eylül 2022 günü SON KALE Gazetesi yayına başladı. Sadece Tuğrul Kırankaya ve Zerrin Çelik ile yola çıkıldı ve devam edildi…

SON KALE’NİN TEK BİR HEDEFİ VAR: Sadece gazetecilik yapmak. Kimseden reklam istemeden, para karşılığı haber yapmadan, bu kentin menfaatine olan her konuda halkı bilgilendirmek. Gerekirse korkusuzca eleştirmek…

Kuruluşundan yaklaşık bir ay sonra İsmet Çiğit de ekibe katıldı. Meleyna Kaya, okul mezunu genç bir gazeteci olarak bu ekibin içinde yer alıyor. KOCAELİ’DEKİ SONKALE adına uygun şekilde, bu kentin yobazlığa, hırsızlığa, vurgunculuğa karşı direnen son kalesi olarak size hizmet vermeyi hedefliyor.

Okurlarının övgüsünden çok eleştirilerini önemsiyor ve hep bu çizgide kalmayı hedefliyor.